Blog > Komentarze do wpisu

VI.Opis ćwiczeń relaksacyjnych.

Ćwiczenia powinny być wykonywane bardzo powoli, w skupieniu i nigdy „na siłę”. Uczeń powinien wytrzymać kilka sekund w danej pozycji.                    

A.Drzewo. Uczeń staje na jednej nodze, drugą ma zgiętą w kolanie a stopą dotyka do łydki stojącej nogi. Dłonie łączy nad głową zginając je lekko w łokciach.

B.Kot. Uczeń w klęku podpartym pręży kręgosłup w górę i w dół jak kot.

C.Bocian. Stojąc na jednej nodze, lekko pochylony do przodu, przytula skrzyżowane ręce i brodę do klatki piersiowej, a drugą nogę zgina   w kolanie unosząc ją lekko w górę.

D.Świerszcz. Uczeń leżąc na plecach, nie odrywając głowy od podłoża unosi nogi pod kątem 45 stopni. Ręce wyciągnięte są wzdłuż ciała.

E.Ptak. Stojąc w rozkroku uczeń zgina się w tułowiu pod kątem prostym do nóg i wyciąga wyprostowane ręce do tyłu ku górze. Wzrok kieruje przed siebie.

F.Ryba. Uczeń leżąc na plecach przy wyprostowanych i złączonych nogach, odchyla głowę do tyłu ,unosi kręgosłup ku górze jednocześnie przenosząc ręce z pod pośladków na klatkę piersiową, trzymając łokcie przy ciele.

G.Łuk. Leżąc na brzuchu, uczeń tworzy łódkę, chwytają rękoma za kostki nóg jakby chciał dotknąć stopami do głowy.

H.Pług (taczka). Leżąc na plecach, przy wyciągniętych wzdłuż tułowia rękach, uczeń przenosi wyprostowane nogi za głowę.

I.Ślimak. Uczeń siedzi z wyprostowanymi i złączonymi nogami, trzymając ręce w górze. Stopniowo opuszcza wyprostowane ręce    w kierunku kolan. Zginając kręgosłup sunie rękoma w kierunku pięt.

J.Kobra. Leżąc na brzuchu, z wyprostowanymi złączonymi nogami, uczeń podpiera się na wyprostowanych rękach, odchylając głowę jak najwyżej.

K.Świeca. Uczeń leżąc na plecach z wyprostowanymi i złączonymi nogami, odrywa biodra podpierając je rękoma.

L.Most. Leżąc na plecach uczeń z lekko rozchylonymi i zgiętymi  w kolanach nogami, trzymając rękami za kostki, wypycha biodra ku górze.

poniedziałek, 12 października 2015, wasilowska

Polecane wpisy

  • Kolonie Letnie 2016

    Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Ząbki” przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Ząbkach organizuje w terminie 09.VII -19.VII .2016r. kolonie letnie w Bieszcz

  • Zebranie sprawozdawczo - wyborcze

    Zapraszamy na sprawozdawczo-wyborcze   zebranie zarządu UKS „Dwójka Ząbki” w celu wybrania nowych władz klubu. Zapraszamy do współpracy ch

  • WAKACYJNE WSPOMNIENIA

    W tym roku UKS ”Dwójka Ząbki” zorganizował kolonie do Wioski Glinianych Okrągłych Domków. Ośrodek Wypoczynkowy KUKLE położony jest na skraju Puszczy

wpłaty za zajęcia ruchowe 18 zł za cały rok wpłacamy na konto Alior Banku z dopiskiem za kogo